Aktualijos

Silkė: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Silkė pataluose, sūdyta, marinuota, su svogūnais, riešutais ar bulvėmis – tradicinių būdų, kaip patiekti silkę egzistuoja išties daugybė. Kaip pasirinkti geriausią ir nustebinti artimuosius ne tik dovanomis, bet ir įspūdingais patiekalais?

Dažniausiai silkės patiekalams naudojama sūdyta silkė. Žuvies ir jos gaminių parduotuvės „Silkutė.lt“ įkūrėjas Mantas Vybornas sako, kad egzistuoja du pagrindiniai silkės sūdymo būdai – sausas bei šlapias.

„Kokiu būdu sūdytą silkę pasirinkti – priklauso nuo kiekvienos šeimininkės pomėgių. Tiek sauso, tiek šlapio sūdymo silkutes galima vartoti ir vienas, ir iš jų gaminti įvairius patiekalus. Svarbiausia, kad žuvis būtų kokybiška, pavyzdžiui, mes gamybos metu skiriame itin dideli dėmesį druskos kiekiui, tad silkės nėra per sūrios ir jų nereikia papildomai numirkyti“, – pasakoja M. Vybornas. 

Šlapias sūdymas – išraiškingo skonio mėgėjams

M. Vybornas žuvies tendencijomis domisi beveik dešimtmetį – nuolat keliauja į parodas bei fermas visame pasaulyje, stebi žuvies vartojimo kultūrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tam, kad tautiečiams galėtų pasiūlyti aukščiausios kokybės produktus.

„Pavyzdžiui, sūdant silkes tiek sausu, tiek šlapiu būdu nenaudojame jokių cheminių konservantų ar skonio stipriklių – tik natūralius prieskonius bei druską. Šlapio sūdymo silkę patariama naudoti tiems, kurie nori išskirtinio poskonio, pavyzdžiui, cinamono, mėtos, baltųjų pipirų ar kardamono. Tuo metu sauso sūdymo silkė pasižymi klasikiniu skoniu“, – tvirtina M. Vybornas.

Jis priduria, kad suteikti išskirtinį skonį patiekalui gali ne tik prieskoniai, bet ir žuvies kokybė.

„Mes renkamės itin dideles ir riebias silkes, kurios dar laive yra užšaldomos šokiniu būdu. Paruoštas silkes sūdome tris paras – nenaudojant jokių cheminių skonio stipriklių išsaugome tikrą ir natūralų skonį bei maistines medžiagas“, – teigia „M. Vybornas.

Rekomenduoja į meniu įtraukti ir netradicinių patiekalų

Visgi šventės – puikus metas į savo kalėdinį meniu įtraukti ne tik tradicinius patiekalus, bet ir nustebinti artimuosius labiau egzotiškais skoniais. M. Vybornas sako, kad be silkės šventinį stalą galima praturtinti ir kitomis žuvimis.

„Siekiame kelti žuvies vartojimo kultūrą Lietuvoje, kad tautiečiai galėtų rinktis ne tik tradicinę mėsą ar gerai žinomas žuvis, bet ir išbandytų egzotiškesnius, tačiau puikiomis maistinėmis savybėmis pasižyminčius, gaminius. Pavyzdžiui, į kalėdinių patiekalų sąrašą verta įtraukti paltusą, otą ar menkę“, – dalinasi M. Vybornas.

Jis priduria, kad savo stalą galima praturtinti ir Lietuvoje puikiai žinomomis žuvimis, tačiau pasirinkti kitokį jų paruošimo būdą ir taip atrasti naujus skonius.

„Šaltai ar karštai rūkyta skumbrė – puikiai pažįstama ir mėgstama didelės dalies lietuvių, tačiau sūdytą ar keptą skumbrę tautiečiai renkasi rečiau, nors ji yra itin skani, labai sveika ir išlaiko visas naudingas maistines medžiagas“, – akcentuoja „Silkutė.lt“ įkūrėjas.

Jums gali patikti

Open Calzone, Tautvydo Padgursko nuotr.
Aktualijos

Kaune – galimybė paragauti atviros perlenktos picos

Perlenkta pica (calzone) daugeliui jau pažįstama, tačiau ar teko ragauti perlenktos, bet atvertos picos? Tokią picą sukūrė „New York Pizza“
Bulviniai blynai
Aktualijos

Traškūs bulviniai blynai: patarimai kaip kepti

Dažnas klausimas ir tai, ko visi siekia virtuvėje pasiraitoję rankoves ir pasiruošę kepti bulvinius blynus – kaip iškepti traškius. Šiame